Cпецпроекти

Як гумор підтримує і рятує стосунки


Якщо погортати всі статті про те, як правильно поводитися на першому побаченні, у більшості буде порада жартувати та реагувати на жарти співрозмовника/-ці. 

І резон у цьому є: жарти поєднують людей і швидко допомагають їм зблизитися. За даними cайту знайомств eHarmony, 77% вважають ідеальним/-ою партнером/-ою того/ту, хто може похизуватися дотепністю та вмінням дивитися на життя з гумором. Цей пункт значно випереджає навіть такі важливі риси, як турботливість, надійність, вміння слухати та пристрасність. 

Тож, може, варто прислухатися до порад та не витрачати мільйони на спортзал, косметику або пікап-курси, а просто частіше дивитися стендапи та розвивати почуття гумору. Тим паче у довготривалих стосунках це однозначно знадобиться. А може, ще і здійснить мрію про шлюб раз і на все життя. Як саме – подробиці в матеріалі.

Довгі стосунки і почуття гумору – як це пов’язано? 

Цим питанням зацікавилися психологи з Каліфорнійського університету в Берклі, присвятивши дослідженню цілих 13 років. 

Дослідники спостерігали за 87 подружжями середнього (40–50 років) та похилого (60–70 років) віку. Пари жили в законному шлюбі від 15 років. 

Із закоханими психологи час від часу спілкувалися, з’ясовуючи деталі їхнього життя, зокрема звертаючи увагу на розбіжності та причини для сварок. Дослідники помітили дивну закономірність: люди, які довго жили в шлюбі, встигли пережити втрати близьких друзів, родичів, навіть у похилому віці залишалися щасливими й іноді навіть ставали щасливішими, ніж у молодості.

Психологи з’ясували, що після криз у стосунках та складних періодів, у подружньому житті настає затишшя. Зокрема й завдяки гумору: здатність дивитися на проблеми з усмішкою і не вважати їх кінцем світу справді могла ставати рятувальною. 

Крім того, пари, звикаючи один до одного, заміняли звинувачення на жарти: замість сварок вони просто кепкували одне з одного, знижуючи градус роздратування та зводячи конфлікт нанівець. У багатьох людей, які довго прожили разом, жарти повністю перекривали сварки. Подружжя настільки звикало одне до одного та вміло приймати недоліки, що просто не мало сил на негативні висловлювання чи емоції на адресу коханої людини.

Якщо проаналізувати дослідження, виходить таке собі замкнене коло: гумор допомагає налагодити стосунки та підтримувати їх, а згодом прив’язаність людей доходить до такого рівня, що вони здатні майже автоматично замінювати сварки на жарти. 

Вчені наголосили, що більша кількість років, прожитих разом, дорівнює більшій кількості позитивних емоцій. Звісно, діє це не в кожному випадку: пари іноді розпадаються після багаторічного шлюбу зі скандалом та взаємними звинуваченнями. Та все ж велика кількість часу разом, приправлена здоровим гумором, здатна творити дива і зближувати людей.

Чи врятує гумор мої стосунки?

Однозначної відповіді немає: всі випадки різні. До того ж одна людина стосунки на собі навряд чи зможе витягти, особливо якщо партнер/-ка для цих стосунків не робить майже нічого. Та гумор справді може рятувати, зводячи нанівець конфліктні ситуації. Навіть висловлювати претензії можна з гумором, і це не дасть конфлікту початися.

Головне – не переборщіть із жартами: деякі ситуації все ж потребують серйозного ставлення, а ваші іронічні репліки лише розізлять партнера/-ку.

Жартуйте, але дотримуйтеся балансу, ставтеся до проблем із гумором і будьте щасливі – у стосунках чи без них.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: